Ohlasy po výhre nad Trnavou: Sme bližšie k nášmu cieľu

    Tu môže byť Vaša textová + www reklama len za 13 € na týždeň
    DAJO - Taxi Piešťany 0904 01 02 03, 033 774 16 41
Diskusia:


06.05.2019 (Zahorackenovinky)

 Reakcie našich hráčov po včerajšom piatom ligovom víťazstve v rade.

Na svoj predposledný domáci ligový zápas v tejto sezóne sme nastupovali s cieľom bodovať a predĺžiť tak našu šesťzápasovú ligovú šnúru bez prehry. Prvý polčas veľa futbalovej krásy a šancí nepriniesol. Najbližšie bol ku gólu v prvom polčase Frank Castaňeda, strela kolumbíjskeho útočníka letela tesne nad bránu Spartaka Trnava. Do druhého polčasu sme nastúpili s väčšou chuťou a aktivitou. \"Tento zápas bol náročný. V prvom polčase sme zbytočne strácali viaceré lopty. Od začiatku zápasu sme ale boli plne sústredení, v defenzíve sme podali ďalší skvelý výkon. V posledných minútach sa nám podarilo skórovať, toto víťazstvo je veľmi dôležité. Potrebujeme sa ale sústrediť na ďalší zápas,\" priznal Sofian El Moudane po zápase. Francúz s marockými koreňmi odviedol aj v tomto zápase obrovské kvantum práce, ktorú korunoval pri našich oboch góloch v zápase.

Zlom nastal v 82.minúte, keď po skvelej práci od spomínaného El Moudana a následnom centri nastal v šestnástke hostí chaos. Loptu sme sa snažili dotlačiť za bránkovú čiaru, čo sa nakoniec podarilo nášmu stopérovi Kay-ovi. Pre rodáka z Kapverd to bol už štvrtý ligový gól v aktuálnej sezóne. \"Zápas bol veľmi podobný ako posledné tri, ktoré sme proti Trnave odohrali. Bolo to veľmi vyrovnané, oba tímy majú svoju kvalitu a poznajú sa veľmi dobre. Dnes ale rozhodol detail. V zápase sme mali aj šťastie, vďaka Bohu sme ale získali ďalšie tri body, ktoré sú pre nás v našom boji veľmi dôležité,\" vysvetlil Kay.

Po štyroch zápasoch sa do základu vrátil Jean Deretti, brazílsky krídelník nahradil v zostave Patricka Asmaha, ktorého z hry vyradili zdravotné problémy. Brazílčan, ktorý bol na jeseň stabilnou súčasťou našej základnej zostavy odohral proti Trnave celý zápas. Aj napriek menšej hernej vyťaženosti v jarnej časti bol tréner Ricardo Chéu s výkonom 26-ročného futbalistu spokojný. \"Tak ako aj predchádzajúce zápasy proti Trnave, aj tento bol náročný a rozhodovali v ňom detaily. Ich mužstvo poznáme veľmi dobre, rovnako tak silné aj slabé stránky, to sme sa snažili v zápase využiť. Počas zápasu sme mali niekoľko slabších momentov, situáciu sme ale zvládli a získali ďalšie víťazstvo. Približujeme sa k nášmu cieľu, musíme takto pokračovať ďalej,\" okomentoval zápas proti Trnave Jean Deretti.

O troch bodoch teda rozhodli detaily a fakt, že sme ani v treťom zápase po sebe neinkasovali. Pre nášho gólmana Federica Tabordu to bolo v poradí siedme čisté konto vo Fortuna lige. \"Bol to ťažký zápas, nebol to nás najlepší výkon, ako v posledných zápasoch. Trnava je veľmi silné mužstvo, ktoré bráni výborne. Zvíťazili sme, pretože sme ukázali väčšiu túžbu po víťazstve, Spartak mal za sebou navyše náročný pohárový zápas. Snažili sme sa zvíťaziť a nakoniec sa to podarilo,\" dodal na záver 30-ročný gólman.

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/