Mládež v akcii: S plným bodovým ziskom U16 a U15

Počas uplynulého víkendu sa v akcii predstavili aj naše mládežnícke mužstvá.

1. liga staší dorast U19

FK Senica - FK Poprad   2:2 (1:2)

Zostava: Kováč - Meňuš (61. Belko), Mihál, Horniak (10. Udvorka), Meliš, Mička, Lichý, Caro, Martišiak, Zula, Matta

Vladimír Včelka (tréner): \"V tomto zápase nám chýbali traja hráči, a to sa už v 10. minúte zranil Horniak. Zo začiatku bol zápas vyrovnaný a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Nám sa podarilo skórovať v 31. minúte Melišom a dúfali sme, že nás to upokojí, ale opak bol pravdou, v rozhádzanej obrane sme robili viacero chýb a po jednej z nich súper strelil vyrovnávajúci gól. V 45. minúte sme kopali penaltu, ale Martišiak ju bohužiaľ nepremenil a z protiútoku sme dostali druhý gól. Celý druhý polčas sa niesol v znamení našej nervozity. Nedarili sa nám kombinácie a súperovu bránu sme neohrozovali. Poprad mal viacero šancí z protiútokov, ale nás podržal brankár Kováč. Až 87. minúte po priamom kope a viacero zmätkoch v obrane súpera vyrovnal striedajúci Belko. V zápase z našej strany absentovala väčšia kvalita, ktorú dúfam ukážeme v ďalších zápasoch.\"

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - FK Poprad U19

1. liga mladší dorast U17

FK Poprad - FK Senica   2:2 (1:1)

Zostava: Šnirc - Bocko, Šúrek, Halaj, Mego, F. Buchel, J. Buchel, Rampáček, Vyletel, Fila (69. Prelec), Ďurák

Rudolf Bíly (tréner): \"Do Popradu sme cestovali s odhodlaním a cieľom hrať útočný, kombinačný a nátlakový futbal. Nastúpili sme s HS 4-3-3, kde sme chceli využiť útočnú päticu hráčov, aby bola maximálne ofenzívna a po strate lopty vytvárala represing už v obrannej zóne súpera. Do zápasu sme vstúpili aktívne a hneď z prvých útočných akcií sme si vytvorili finalizáciu na súperovu bránu. Bohužiaľ opäť sme z hneď z prvej súperovej akcie z krídelného priestoru a vysokej prihrávky dobre nevyplnili priestor pred šestnástkou a súper z jedinej strely z hry počas celého zápasu na bránu dal gól. Po góle súpera sme ešte zvýšili tlak na súperovej polovici a vytvárali si útočne a finálne príležitosti, z ktorých jednu sme Jakubom Buchelom premenili na gól. Do druhého polčasu sme chceli ešte viac vystupňovať tlak a dať ďalšie góly, čo sa nám aj darilo a Tomášom Filom sme dali druhý gól po krížnej strele z hranice 16-ky. Hrali sme aktívne, kombinačne a súper hrozil len ojedinele z rýchleho protiútoku. Bohužiaľ opäť po dvoch chybách našich obrancov sme darovali súperovi pokutový kop päť minút pred koncom zápasu. Súper to využil a ubojoval remízu, ktorá však je pre nás veľmi krutá. Hrali sme dobre a zaslúžili sme si zvíťaziť a jediné, čo môžem chlapcom vytknúť, je nepremieňanie aj tých najvyloženejších šancí. Hlavy hore a ideme sa pripravovať na zaujímavé zápasy s Ružou, Žilinou a Slovanom. Chlapcom ďakujem za výkon a verím, že už v ďalšom zápase budem efektívnejší vo finalizácii útokov.\"

Odkaz na zápas: FK Poprad U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16

FK Poprad - FK Senica   0:2 (0:0)

Zostava: Opalek - Borúfka, Jankovič, Koprna (78. Kadlečík), Čmarada (52. Ihring), Halabrín, Osvald, Czikora (60. Bogdalík), Kudla, Mach, Blaha (78. Kujovský)

Jozef Uhlár (tréner): \"Za krásneho počasia sme s Popradom v Tatranskej Lomnici podali bojovný, kolektívny a disciplinovaný výkon, čo sa odzrkalilo zaslúženým víťazstvom. Boli sme futbalovejší, vypracovali sme si šance už v 1. polčase, no Jankovič prestrelil prázdnu bránku a Borúfkova šanca si pýtala gól, no neuspel. Domáci mali jedinú šancu v zápase, keď centrovanú loptu domáci útočník hlavičkoval do žrde. Hra domácich bola založená počas celého zápasu na nakopávaní dlhých lôpt na svojich dvoch vysokých hráčov, no naša defenzíva pracovala spoľahlivo, keď i nebezpečné situácie sme zvládli. V 2. polčase sme sa konečne presadili i gólovo. Najskôr roh Koprnu využil Halabrín, keď dokopol loptu do siete - 0:1. Už o chvíľu kopal  Koprna štandardku a Kudla hlavou prekonal domáceho brankára a bolo 0:2. Do šancí sa dostali ešte Blaha i Mach, no ich hlavičky leteli vedľa bránky. Domáci pridali na bojovnosti, ich všetky štandardky skončili len nakopávaním do našej 16-ky, s čím sme sa ako som už spomínal vysporiadali. Víťazstvo sme si za predvedený výkon zaslúžili.\"

Odkaz na zápas: FK Poprad U16 - FK Senica U16

1. liga starší žiaci U15

FK Senica - FC Petržalka   2:0 (0:0)

Zostava: Čermák - Ladislav, Pavlovič (70. Krč), Jurka, Macho, Lukáč, Bíly, Dobiaš, Škodáček, Režnák (64. Surový), Hegyi (70. Barcaj)

Stanislav Šturdík (tréner): \"V zápase s FC Petržalka sme boli svedkami dobrého zápasu s množstvom zaujímavých herných situácií. Od úvodu sme boli aktívnejším družstvom, čoho výsledkom boli dobré možnosti na strelenie gólu, ale vo finálnej fáze sme boli nepresní. Centre Hegyiho nenašli adresáta. Súper hrozil prevažne po rýchlych protiútokoch a dlhými loptami na fyzicky disponovaného Lenharčíka. Naši defenzívny hráči s ním mali veľa práce, ale zvládli to. V ďalšom priebehu bol zápas herne vyrovnaný, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Boli sme svedkami množstva osobných súbojov, ani jedno družstvo nechcelo spraviť chybu a aj vďaka dobrej defenzíve sme gól v 1. polčase nevideli. V emočne nabitom 2. polčase sa naďalej hralo vo vysokom tempe, súper mal dobré možnosti na skórovanie, ale v jednom prípade výborným zákrokom zachránil Čermák a v druhom prípade nám pomohlo brvno. My sme v ničom za súperom nezaostávali a neúnavne vyvíjali snahu o strelenie gólu. Stále sme verili, že zápas dokážeme zvládnuť. Za našu trpezlivosť sme boli odmenení a po krídelnej akcii Dobiaša a následnom centri sa odrazená lopta dostala k striedajúcemu Surovému a ten otvoril skóre - 1:0. Po góle vrhli hostia všetko do útoku a nám sa tým otvoril priestor na strelenie druhého gólu, ktorého autorom bol po umiestnenej strele k tyči Hegyi - 2:0. Chlapci zápas mentálne aj fyzicky zvládli. V zápase tabuľkových susedov sme sa tak dostali pred nášho dnešného súpera.\"

Odkaz na zápas: FK Senica U15 - FC Petržalka U15

1. liga starší žiaci U14

FK Senica - FC Petržalka   0:4 (0:4)

Zostava: Demo - Režnák, Gaša (27. Halaš), Barbirík, Bayerová, Ďurica (36. Rehák), Wallner, Chlupík (69. Smoleňák), Rýzek, Michalec (57. Masár), Kazsa

Jozef Joniak (tréner): \"Zápas bol od začiatku vyrovnaný, ale v 3. min po rohovom kope sme dostali gól. Za stavu 0:1 sme mali obrovskú šancu,K. Bayerová trafila brvno. Hostia opäť zahrávali štandardnú situáciu, ktorú sme nezvládli a inkasovali sme gól. Chalani sa nevzdávali aj za tohto stavu a opäť sme mali veľkú šancu a trafili sme opäť brvno M. Kaszsa. Hostia opäť udreli a z prísnej jedenástky sme inkasovali gól a štvrtý gól sme opäť dostali z jedenástky a stav bol 0:4. Chalani do druhého polčasu vybehli s tým, že môžu stav odvrátiť, šance mali nato aby sme dali gól, len bohužialľ sme to nedotiahli do gólu. Chalanom ďakujem za bojovný výkon.\"

Odkaz na zápas: FK Senica U14 - FC Petržalka U14

1. liga mladší žiaci U13

FC Petržalka - FK Senica   2:1 (0:0)

Zostava: Petrúfka - Filípek, Štibraný, Sobolič, Chropovský - Rehák (C), Mareček - Ftáček, Apolén, Pavlík - Bohunický. Striedali: Šajánek, Komorný, Búzek

Rastislav Reha (tréner): \"V zápase s Petržalkou sme odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom polčase chlapci pôsobili zbrklo a nervózne, čo sa aj odzrkadlilo v hre, kde sme boli často nepresní a málo dôrazní. Súper bol od úvodu stretnutia aktívnejší, dobre kombinoval a najmä sa presadzoval v osobných súbojoch 1 na 1, avšak nedokázal výraznejšie ohroziť našu bránu. Paradoxne najväčšie gólové príležitosti sme mali my, no nájazdy Pavlíka a Reháka zostali nevyužité a tak gól sme do prestávky nevideli. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a to čo sme si v šatni povedali, chlapci začali hneď od úvodu napĺňať. Snažili sme sa o kombinačný futbal, boli sme dôraznejší v osobných súbojoch no stále nám chýba väčšia kvalita a individuálna kreativita vo finálnej fáze. Súper využil naše zaváhanie pri zakladaní útoku a s ľahkosťou otvoril skóre zápasu - 1:0. Chlapci to nevzdali a o pár minút sa nám podarilo stav zápasu vyrovnať - 1:1, keď sa v pokutovom území súpera najlepšie zorientoval Bohunický a pohotovo zakončil. V posledných minútach zápasu sme však po sérii dlhých lôpt od súpera boli málo dôrazní v našom pokutovom území, čo domáci potrestali gólom zo 69. minúty a rozhodli tak o výhre - 2:1 v ich prospech. Chlapcom chceme za predvedený výkon poďakovať, nejaký ten bodík by si za dnešok určite zaslúžili.\"

Odkaz na zápas: FC Petržalka U13 - FK Senica U13

1. liga mladší žiaci U12

FC Petržalka - FK Senica   15:2

Vladimír Rehák (tréner): \"Prvý polčas sme držali s domácimi krok. Žiaľ mi v tutovkách nepremieňame svoje šance, za čo nás súper následne trestá. V druhom polčase sme už nemali toľko síl aby sme domácemu tímu konkurovali ako v prvom polčase.\"

Odkaz na zápas: FC Petržalka U12 - FK Senica U12

Diskusia ku článku: Komentárov: