14.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: V súboji o čelo tabuľky úspešnejšia Myjava

02.11.2018 (Zahorackenovinky)

SPARTAK MYJAVA - ŠK SLOVAN ŠIMONOVANY-PARTIZÁNSKE 1 : 0 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Toman, Horeš (K), Sivák, Lopušan – Pecha (73. Jastráb), Marček, Flamík (90+ Kubica P.), Vlado (84. Zelenay), Karika (59. Jánošík) – Jorík (82. Rapavý)

Zostava ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske: Kopecký, Vida, Hözl, Rybnický (77. Laurinec), Halás, Sobota, Oršula (K), Rybanský, Chrenko, Bartošek (86. Jánošík), Rolinec

Atraktívny duel IV. ligy severozápad v ročníku 2018/2019 čakal fanúšikov Spartaka Myjava v sviatočný podvečer na domácom štadióne. Kopaničiari aktuálne okupujúci druhú priečku tabuľky tu totiž privítali prvý tím súťaže, ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske. Obe mužstvá mali pred stretnutím na konte rovnaký počet bodov a štatistiky navyše sľubovali súboj najlepšej ligovej obrany v podaní Myjavy proti najlepšiemu útoku, keď Šimonovany-Partzánske doteraz dokázali nasúkať súperom 40 gólov. O desať viac, ako Myjava. A ako to napokon celé dopadlo?

Už úvodné minúty stretnutia naznačovali, že vzájomné meranie síl tabuľkových susedov bude vyrovnané a na kvalitnom myjavskom trávniku sa bude bojovať o každý meter ihriska. Prvú gólovú šancu videli diváci na tribúnach v 6. minúte, kedy sa po Lopušanovom centri pokúšal zakončiť Marček. Tiesnený obranou napokon nemieril presne. V 11. minúte skúšal šťastie na opačnej strane ihriska Sobota, ale Solničku neohrozil. Ďalší priebeh prvého dejstva sa niesol v znamení dynamickej hry, počas ktorej sa oba mančafty pokúšali nájsť ten správny recept na prekonanie obrany súpera a otvoriť skóre zápasu. Za zmienku stojí priamy kop Partizánskeho v 31. minúte. Po ňom lopta Solničkovi vypadla z rukavíc a následne došlo k stretu s útočníkom Slovana, po ktorom zostal myjavský gólman ležať otrasený na zemi. Našťastie, k vážnemu zraneniu neprišlo a duel mohol pokračovať v nasadenom tempe. Pekným futbalovým momentom bola Joríkova hlavička v 37. minúte, ktorou útočník Spartaka preveril Kopeckého reflexy medzi troma žrďami. V 43. minúte zahrával po faule na Lopušana priamy kop z asi 20 metrov myjavský kapitán Horeš. Strelu zatočil k spojnici brány a Kopecký musel loptu vyrážať. Bola to zároveň posledná strelecká príležitosť v prvom dejstve hry a tímy sa následne rozišli na polčasovú prestávku.

Do druhého polčasu nastúpili tímy bez zmien v zostavách. Ako prví pohrozili v 48. minúte domáci hráči, hostia kontrovali o minútu neskôr. Skóre sa stále nemenilo. V 64. minúte sa do dobrej streleckej pozície vo vnútri myjavskej šestnástky dostal kapitán Slovana Oršula. Jeho zakončenie na poslednú chvíľu zblokoval Horeš. V 70. minúte mieril na Kopeckého svätyňu Pecha, jeho strela bola takisto zblokovaná. V 74. minúte zasa nedočiahol hlavou na Flamíkov priamy kop nabiehajúci Marček. V 80. minúte po nedovolenom zákroku na Flamíka ukázal hlavný arbiter na biely bod a Spartak tak mal šancu otvoriť skóre z pokutového kopu. Penaltu zahrával kapitán Horeš, no hrdinom okamihu sa stal Kopecký, ktorý vystihol smer strely a zabránil úvodnému gólu stretnutia. Napokon sa však kopaničiari predsa len dočkali. V 87. minúte sa k lopte pred bránou Partizánskeho dostal Rapavý a zblízka nedal gólmanovi hostí šancu. Myjava – Šimonovany-Partizánske 1 : 0. A tak to aj zostalo. Z troch bodov sa po napínavom a dramatickom priebehu zápasu napokon tešili myjavskí hráči a potešili tak všetkých fanúšikov Spartaka, ktorí si našli vo sviatočný deň cestu na štadión.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Dnes je to veľká radosť. Šimonovany ukázali, prečo sú hore. Je to veľmi dobre postavené mužstvo po všetkých stránkach. Vedeli sme, že dnes to bude o trpezlivosti. Samozrejme, že tá nepremenená penalta nás mrzela, ale vždy treba veriť až do konca, čo sa dnes aj ukázalo. Bol to zápas, v ktorom sme nevideli veľa šancí. My sme ich mali o niečo viac, tak možno to je napokon tá zásluha, že sme vyhrali. Ale stále to nie je to pomyselné finále. Sme síce veľmi radi, že sa nám podarilo dostať na prvú pozíciu, no musíme sa poriadne pripraviť na posledný zápas v Jaslovských Bohuniciach. Chlapcov dnes treba pochváliť. Od brankára až po ľavé krídlo, ako sa hovorí. Po lavičku, realizačný tím, pretože sme vedeli, že tento zápas bude ťažký. A musíme poďakovať aj fanúšikom, ktorí nás hnali až do konca. Aj súperovi priaznivci pricestovali. Napriek Dušičkám, ako sa hovorí. Takže sme radi, že sme to aj s fanúšikmi zvládli a ďakujeme za to.“

Gól: 87.Rapavý
ŽK: 32. Pecha – 8. Rybnický, 85. Oršula