Trnava opäť privíta Bažant Kinematograf

    
    
Diskusia:


30.06.2018 (Zahorackenovinky)

Letné večery od 1. do 5. júla 2018 môžete stráviť príjemnými filmovými zážitkami pod holým nebom na Trojičnom námestí. Päť nezabudnuteľných slovenských a českých filmov s hviezdnym obsadením,ktoré priniesie obľúbený Bažant Kinematograf sa začne vždy o 21.30 hod.

Nedeľa 1. 7.: Čiara – Slovensko, Ukrajina, 2017, 113 min.

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v krízových okamihoch nechýba rozhodnosť a sebavedomie. Pokojným spolužitím dvoch prelínajúcich sa svetov otrasie novovybudovaná schengenská hranica a vo všetkých začne rásť nervozita z nejasnej budúcnosti. Keď stroskotá jedna z pašeráckych zásielok, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých musí Krajňák prehodnotiť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť.
Druhý najnavštevovanejší a komerčne najúspešnejší slovenský film minulého roka bol už ocenený na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale v Chicagu, získal Cenu za réžiu na MFF Karlove Vary, Zlatého ledňáčka pre najlepší celovečerný hraný film na Finále Plzeň a na domácom udeľovaní cien Slnko v sieti bodoval v hlavnej kategórii Najlepší hraný film i v ďalších piatich kategóriách.

Pondelok 2. 7.: Po strništi bos – Česká republika, Dánsko, Slovensko, 2017, 110 min.

Osemročný Eda Souček je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé. Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, keď jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek. Malé mesto, kde chlapec zvykol tráviť len krátke chvíle prázdnin, sa teraz stáva jeho domovom. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu, a najmä k vlastnej odvahe. Ďalší z lyrických filmov o detstve a hrdinstve v každom z nás od rodinnej autorskej dvojice Jan a Zdeněk Svěrákovci.

Utorok 3. 7.: Backstage – Slovensko, Česká republika, 2018, 90 min.

„Ži svoj život!“ Týmto heslom sa riadi mladý zaľúbený pár spod Tatier. Mary a Buddy spoločne so svojou tanečnou skupinou West Coast Crew snívajú o lepšej budúcnosti a bohatstve. Pri tanečnom súboji si ich všimne uznávaný producent a pozve ich na kasting do tanečnej súťaže, ktorá by im mohla otvoriť dvere do sveta šoubiznisu. V túžbe splniť si svoj sen o úspechu a bohatstve však čelia tvrdým skúškam a tie preveria ich charaktery i vzájomné vzťahy. Najhúževnatejší je Buddy, ktorý je pre výhru schopný obetovať takmer všetko, aj lásku. Sklamaná Mary hľadá útechu a pochopenie u citlivého Huga.
Prvý film, v ktorom si zahrali tanečníci známej a úspešnej slovenskej tanečnej skupiny The Pastels a ich ženský protipól Ladylicious, ako aj český spevák a ex-finalista česko-slovenskej SuperStar Ben Cristovao.

Streda 4. 7.: Otcova volga – Česká republika, 2018, 90 min.

Eva je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však nečakane a bez rozlúčky umrie. Až tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy mal ešte rovnako starého nemanželského syna. Naznačuje to aspoň starostlivo ukrytá detská kresba, ktorú Tereza náhodou objaví. Eva je rozhodnutá prekvapivé odhalenie veľkoryso ignorovať. S Ludvíkom si vždy všetko hovorili, o svojich milencoch a milenkách mali navzájom prehľad a je presvedčená, že keby aj nejaký nemanželský syn existoval, určite by o ňom vedela ako prvá. Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa však k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa teda vydávajú Ludvíkovým veteránom Volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek a priateľov, aby odhalili skrývané tajomstvo.

Štvrtok 5. 7.: Prezident Blaník – Česká republika, 2018, 95 min.

Príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Blaník je jedným z najvýznamnejších lobistov v krajine. Pracuje pre politické strany, pre samotného prezidenta a hlavne sám pre seba. Jedného dňa sa rozhodne, že už je načase vystúpiť z politického zákulisia a oznámi kandidatúru na funkciu českého prezidenta. Kampaň v znamení hesla „nikto vám nemôže dať to, čo vám ja môžem sľúbiť“ má úspech. Tondova kandidatúra sa však skončí skôr, než sa vôbec začala, pretože jeho tajomník Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové hárky. No nebol by to Tonda Blaník, keby si s takou „nepríjemnosťou“ neporadil. Je predsa ešte dosť iných kandidátov a do Tondovej hlavy nikto nevidí... Príbeh filmu sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych aktérov českého politického a spoločenského života.

Stiahnite si programový bulletin Bažant Kinematograf 2018

\"\"

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/