Omyl menšieho zla

    
    Tu môže byť Vaša textová + www reklama len za 13 € na týždeň
Diskusia:


09.04.2014 (Zahorackenovinky)

Cyklus podujatí Alfréd Wetzler a partizáni pokračuje už vo štvrtok 10. apríla v Synagóge – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici podujatím Omyl menšieho zla o temných rokoch slovenských dejín. Pripravené je v spolupráci s Historickým ústavom SAV a tvoria ho prednášky renomovaných historikov a projekcia dokumentárneho filmu.
Program sa začína o 17.00 hodine sériou krátkych prednášok renomovaných slovenských historikov, po ktorých bude nasledovať beseda. Moderátorom večera je známy filozof a kurátor Fedor Blaščák.
Témy prednášok:

Jozef Tiso a židovská otázka na Slovensku v rokoch 1938 - 1945
PhDr. Ivan Kamenec, CSc.
Deportácie Židov zo Slovenska v roku 1942
Mgr. Ján Hlavinka, PhD.
Aktivity ilegálnej „Pracovnej skupiny” na záchranu Židov
PhDr. Katarína Hradská, CSc.

O 19.00 hodine nasleduje projekcia dokumentárneho filmu o Mníchovskej dohode pod názvom Mier pre nášu dobu?, ktorý v roku 1988 nakrútil slovenský režisér Otto Olejár pre britskú verejnoprávnu televíziu. Vstup na toto podujatie je pre všetkých zadarmo.

Udalosť na facebooku .

Po Veľkej noci bude program v Synagóge pokračovať v stredu 23. apríla o 19.00 hodine projekciou dokumentárneho filmu Zabudnutí muži o československých letcoch v službách RAF počas Druhej svetovej vojny. Až do 25. apríla si môžete v priestoroch Synagógy – centra súčasného umenia pozrieť výstavu ONI MY fotografa Šymona Klimana.
 

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/