Pozývame vás na jarný cyklistický výlet do Dolnej Krupej

    
    
Diskusia:


28.05.2014 (Zahorackenovinky)

Cyklojazda pre všetkých, ktorá sa v Trnave po prvý raz uskutočnila minulý rok pri príležitosti 775. výročia mesta, bola dôkazom, že záujem Trnavčanov o cyklistiku je naozaj veľký. Výlet na Smolenický zámok, ktorý absolvovali takmer tri stovky cyklistov, bol pre mestskú samosprávu inšpiráciou na usporiadanie ďalších športovo-spoločenských podujatí aj v tomto roku. Jarný cyklistický výlet do Dolnej Krupej, ktorý sa uskutoční v sobotu 31. mája, opäť ponúkne Trnavčanom možnosť zlepšiť si fyzickú kondíciu na čerstvom vzduchu a potešiť sa krásou májovej prírody.
Záujemcovia o účasť sa môžu zaregistrovať od dnešného dňa do 24. mája prostredníctvom formulára na webovej stránke Bercajgel. S prihliadnutím na bezpečnosť účastníkov je ich počet obmedzený na 200 osôb.

Štart sa uskutoční po prezentácii účastníkov približne o 9.30 h pred Divadlom Jána Palárika. Trasa s celkovou dĺžkou vyše 43 kilometrov bude v porovnaní s minuloročným výletom trošku náročnejšia, spojená s prekonávaním výškových rozdielov. Povedie z Trnavy cez Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové, Naháč a Hornú Krupú. Vzhľadom na to, že prvá zastávka bude až po prekonaní 31,5 km v Dolnej Krupej, výlet môžu absolvovať len cyklisti starší ako pätnásť rokov. Aj pre tých mladších alebo menej trénovaných trnavská samospráva pripravuje na jeseň opäť cyklistický výlet do Smoleníc.
V záhrade kaštieľa bude pre výletníkov zabezpečené občerstvenie. Spiatočná cesta už bude jednoduchšia. Cyklisti sa vrátia do Trnavy po najkratšej trase s dĺžkou 12 kilometrov.
V prípade nepriaznivého počasia sa akcia neuskutoční.
Organizátorom podujatia je Mesto Trnava v spolupráci s Malokarpatským cykloklubom.
Propozície
 

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/