Burza kníh s názvom „Cesty ku knihe“

    
    
Diskusia:


27.03.2014 (Zahorackenovinky)

Marec - mesiac knihy, práve vtedy si pripomíname kúzlo kníh, práve vtedy si človek uvedomuje viac ako inokedy dôležitosť napísaného slova. Aj preto sa rozhodlo OZ Element zorganizovať podujatie pre najmenších čitateľov spojené s burzou kníh s názvom „Cesty ku knihe“. Toto podujatie sa uskutočnilo v pondelok 24.marca 2014 od 9,00 do 19,00 hod. v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Senica.

Spoluorganizátormi podujatia boli Mesto Senica, MsKS Senica, ZOS Senica a Záhorská knižnica Senica. Najviac kníh sa vyzbieralo z beletrie a detskej literatúry. Počas dňa si ľudia i deti zo škôl vymieňali rôzne knižky. Priniesli v priemere 500 až 700 kníh. Návštevnosť bola počas dňa približne 400 ľudí. V doobedňajších hodinách prebiehalo bábkové divadelné predstavenie „O červenej čiapočke“, ktoré pripravili pod záštitou OZ Element členovia bábkového divadla MAFI zo Senice. Odohrali 10 predstavení pre približne 278 detí zo Základných a materských škôl. Z toho tri predstavenia boli pre verejnosť. V rámci podujatia bola vyhlásená od 14. februára 2014 do 10. marca 2014 súťaž výtvarných prác s názvom „Môj knižný hrdina“ pre Základné a materské školy mesta Senica, do ktorej sa zapojilo 80 detí so 75 výtvarnými prácami. Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo počas podujatia o 14,00 hod za prítomnosti poroty, ktorej predsedal Ľubomír Miča (predseda OZ SenArt). Výstava bude trvať až do konca týždňa v priestoroch Domu kultúry Senica pri vchode do kinosály z pravej strany. Tak neváhajte a prídite ešte pozrieť.

Ocenení boli:

Ema Burajová, 5 rokov, El. tr. MŠ Kalinčiakova Senica, „Domček kto v tebe býva“

Helena Kadlečíková, 6 rokov, El. tr. MŠ Kalinčiakova Senica, „Danka a Janka“

Denisa Nestrašilová, 10 rokov, Michaela Kuricová, 10 rokov, Simon Ovečka, 9 rokov, IV.ZŠ Senica, „Princezná a pani sklamaná – Svet sĺz je taký záhadný (Ján Uličiansky z knihy Malá princezná)“

Lujza Pappová, 9 rokov, IV.ZŠ Senica, „Harry Potter hrá metlobal“

Sabina Mária Masárová, 11 rokov, IV ZŠ Senica, „Mrazivé volanie zo záhrobia“

Milotka Mikulová, 7 rokov, III.ZŠ Senica, „Pipi Dlhá Pančucha“

Laura Šajánková, 7 rokov, III.ZŠ Senica, „Ariel“

Sabinka Rybanská, 9 rokov, III.ZŠ Senica, „Rozprávky o vílach“

Dárius Miča, 13 rokov, II.ZŠ Senica, „Kocúr v čižmách“

Mária Karásková, 12 rokov, II.ZŠ Senica, „Finnick Adair z kníh: Skúška ohňom a Drozdajka“

Roderik Provazník, 8 rokov, II.ZŠ Senica, „Krtko a žuvačka“

Peter Savara, 11 rokov, II.ZŠ Senica, „Avatar“

 

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/