10. ročník Míle pre mamu v Senici

    
    
Diskusia:


15.05.2018 (Zahorackenovinky)

Míľa pre mamu – toto podujatie už možno v Senici nazvať tradičným, obľúbeným a hojne navštevovaným. Svojej obľube sa teší od prvého ročníka, pričom tento rok sa táto pekná rodinná akcia konala v našom meste už po 10. krát, na Slovensku 15. krát.  Prejsť symbolickú jednu míľu si prišlo užiť v predvečer Dňa matiek 12. mája na senické kúpalisko 1860 registrovaných účastníkov. Úžasný počet účastníkov, opäť druhý najvyšší v rámci Slovenska po hlavnom meste Bratislava. Veľkolepá oslava sviatku všetkých mám, pripravená do posledného detailu, radosť v očiach detí, krásny program, množstvo atrakcií. Všetko to  začalo v krásnom slnečnom počasí, ktoré počas registrácie od 13-tej hodiny panovalo.

V kultúrnom programe do odštartovania pochodu Míle pre mamu účinkovali  deti z Centra voľného času Stonožka. Predstavili sa mažoretky Spirit, zaspievala mladá speváčka zo speváckeho krúžku Nikola Vančeková. Svoju premiéru mali  detičky z tanečných prípravok, detičky z prípravky mažoretiek SPIRIT a MiniSpiritu. Na pódiu  vystúpilo aj  hudobné zoskupenie Benedikt Cintula a Miroslav Blažek. Deti zaujalo  bábkové predstavenie Zajko Fajko a hadík Vadík.  Potom už pódium patrilo vystúpeniu mamičiek s detičkami v šatkách a nosičoch, ktoré predviedli ako sa tancuje Babysalsa a predstavili sa aj detičky s rodičmi navštevujúcimi MC Stonožkine slniečka.  Celým programom sprevádzala a podujatie moderovala herečka Zuzka Vačková. 

O 15-tej hodine sa na štart Míle pre mamu postavili účastníci pochodu, aby po senickej cyklotrase prešli symbolickú jednu míľu či už pešo, na bicykli, kolobežke, korčuliach, v kočíku či na invalidnom vozíku a vzdali úctu a poďakovali sa za jedinečnú a nenahraditeľnú úlohu svojej mame, starej mame, krstnej, či adoptívnej mame. Míľu odštartovali vypustením balónikov primátor mesta Branislav Grimm a koordinátorky Materského centra Stonožkine slniečka Lucia Mihoková a Vladka Ondrčková.  Po malej prechádzke čakal na všetkých v cieli  darček. Deti dostali medailu s logom míle, mamy hlinené srdiečko a každá rodina darček od Lekárne Centrum. Po absolvovaní míle bol v cieli pripravený ešte ďalší program, v ktorom mali vystúpiť so svojou show zvieratká z Crazy CHICHI and friends a mala byť vylosovaná tombola. No z ničoho nič prišla prietrž mračien dokonca s krupobitím, ktorú Senica už dávno nezažila. Niektorých účastníkov zastihla ešte na trase, ktorí zmokli do nitky. 10. ročník Míle pre mamu bol preto predčasne ukončený.

Keďže sme výhercov tomboly nestihli vylosovať na Míle pre mamu, bude toto losovanie presunuté na podujatie Letecký deň detí, ktoré sa uskutoční 27. 5. 2017. Tombolové lístočky preto NEVYHADZUJTE!!!

Jubilejný 10. ročník Mile pre mamu sa mohol uskutočniť vďaka organizátorom, sponzorom podujatia a v neposlednom rade vďaka dobrovoľníkom, ktorí na podujatí pomáhajú. Organizátorom celoslovenského podujatia MPM je Únia materských centier Slovenska, v Senici Materské centrum Stonožkine slniečka Senica pri CVČ a Mesto Senica.  O program sa postaralo Centrum voľného času Stonožka a združenie saleziánskej mládeže Domka. Záštitu nad podujatím prevzal aj prezident Andrej Kiska a primátor mesta Senica Branislav Grimm.

Lokálni partneri sú Mesto Senica – fond PRO Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica, Centrum voľného času Stonožka Senica, Rekreačné služby mesta Senica, Technické služby Senica, DOMka – Združenie saleziánskej mládeže Senica, Trnavský samosprávny kraj, RAIFFEISEN BANK, Hílek a spol., realitná kancelária REMAX, COOP Jednota Senica, TESCO Senica, DIGI TV, GH studio, Zdenko Helt, Europe Direct Senica, Slovenský červený kríž Senica, nezisková organizácia Luxor a generálnym sponzorom podujatia v Senici je Lekáreň Centrum. Občerstvenie pre účinkujúcich zabezpečilo občerstvenie Erika – p. Mareček, Občerstvenie Univa - p.Polák a Lunapark Faltýnek – p. Faltýnek.

Veľké ďakujeme patrí všetkým DOBROVOĽNÍKOM, ktorí pomáhali s prípravou priestorov pred podujatím, všetkým dobrovoľníčkam pri registrácii, na stanovištiach so súťažami a dielničkami.

 

Prehľad účasti na jednotlivých ročníkoch Míle pre mamu v Senici:

2018 -  1860

2017 - 1559

2016 -  1886

2015 - 1764

2014 -  2032

2013 - 1354

2012 - 834

2011 - 1491

2010 - 1278

2009 - 1142

 

Nemilé prekvapenie však čakalo na organizátorov v pondelok ráno. Na kúpalisko, kde nechali v uzamknutom areáli a v uzavretom stane niekoľko desiatok tašiek z Lekárne Centrum, ktoré zostali po Míle pre mamu, sa dostali vandali a stan kompletne rozhádzali a veci v ňom znehodnotili. Čo sa im hodilo zobrali, ale potraviny ako cestoviny a hamburgery po zemi iba rozhádzali a pošliapali. Balíky vody, ktoré zostali a mohli byť použité na inú akciu, sú fuč. Smutné, akí ľudia žijú medzi nami ! 

\"\"

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/