Silvestrovský beh aj pre nebežcov s nordic walking

    Hľadáte výpredaje? Ste na správnom mieste:www.akciezlavy.sk
    
Diskusia:


17.12.2018 (Zahorackenovinky)

33. Silvestrovský beh

Novinkou severská chôdza

Posledný deň roka 2018 sa nezadržateľne blíži. S ním je spojené nielen bujaré veselie, tancovačky, ale aj športovanie. V našom meste s 33-ročou tradíciou je to Silvestrovský beh. Podujatie si za tie roky získalo veľkú priazeň, pomohlo vychovať nové generácie bežcov a stalo sa súčasťou športového kalendára Mesta Senica, ktoré spoločne s komisiou pre šport preteky organizuje.

Silvestrovský beh má aj tento  rok vypísané kategórie od benjamínkov až po dospelých mužov a ženy v rôznych vekových kategóriách. Bežecké trate vedú mestským parkom a po cyklotrase. Každá veková kategória má stanovenú aj dĺžku trate. Najmenší benjamínkovia pobežia 60 m, najdlhšie okruhy 4 a 8 km pobežia dospelí. Medzi súťažné kategórie bežcov organizátori premiérovo zaradili i severskú chôdzu - nordic  walking, ktorá je u časti  obyvateľov rozšírená a obľúbená. Zvlášť sa budú hodnotiť muži a ženy, obe kategórie majú určený 4 km okruh. Účastníci nordic walkingu sa takisto zaregistrujú, zaplatia štartovné 5 eur a budú mať štartové číslo. Prví traja  v každej kategórii budú tiež ocenení medailou.

Prezentácia pretekárov sa začína o 9. hod. na futbalovom štadióne. Mládežnícke kategórie  štartovné neplatia. Najmladšie vekové kategórie štartujú pred futbalovým štadiónom o 10. hod., beh pre zdravie na 600 metrovom okruhu parkom je naplánovaný na 12. hod. a o 12.15 hod. štartujú ženské a mužské kategórie vrátane severskej chôdze. 

Organizátori sa tešia, že bežecké trate budú aj tento rok plné malých i dospelých pretekárov  a pri  spoločnej  aktivite sa rozlúčime s rokom 2018.

bar 

 

FOTOGALÉRIA

  • \"\"
Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/