PRVOMÁJOVÉ OSLAVY V ZNAMENÍ 15. VÝROČIA VSTUPU SLOVENSKA DO EÚ

    Hľadáte výpredaje? Ste na správnom mieste:www.akciezlavy.sk
    
Diskusia:


06.05.2019 (Zahorackenovinky)

Kým máje v mestských častiach postavili už počas víkendu, v Senici sa tak stalo v podvečer prvomájových osláv. Aj napriek nepriaznivému počasiu si našlo cestu na Námestie oslobodenia množstvo ľudí a spoločne si užili túto milú tradíciu vítania jari. O dobrú náladu sa v upršanom počasí starala Dychová hudba Bukovčanka.

Vo sviatočný deň 1. mája bolo na námestí veselo už od rána. Doobeda sa tu vyhrávalo skôr na ľudovú nôtu, keď sa na pódiu postupne vystriedali Spevácky súbor Seniorka, Klub priateľov heligónky Senica, mažoretky z III. ZŠ, DFS Plamienok a Folklórny súbor Vatra Tlmače. Poobedie patrilo najskôr domácim umelcom Benediktovi Cintulovi a Richardovi Havlovi. Po nich to na pódiu roztočili Creedence Revival Band a Big Band Storm z Borského Mikuláša.

V tento deň sme však neoslavovali len sviatok práce a príchod jari, ale aj 15 rokov, čo sa Slovensko stalo súčasťou Európskej únie. Svoj stan a aktivity rozprestrelo na Námestí oslobodenia Informačné centrum Europe Direct Senica, ktoré si pre návštevníkov pripravilo bohatý program. Okrem informácií o tom, aké výhody nám prinieslo členstvo v EÚ, sa tu návštevníci mohli dozvedieť, čo ponúka mladým ľudom program Erasmus+ a aké ľahké je pre nich vycestovať zadarmo do zahraničia. O tom, ktoré kultúrne pamiatky Slovenska boli zrekonštruované vďaka fondom z EÚ sa mohli ľudia dozvedieť z videí o krásach Slovenska. Svoje si tu našli aj detskí návštevníci. Boli tu pre ne nachystané rôzne súťaže a hry o zaujímavé ceny.  V detskom tvorivom kútiku si deti vyfarbovali , či vyrábali odznak s vlastným motívom. Veľkým lákadlom bol zábavný fotokútik, z ktorého si každý odniesol fotografiu na počkanie.  Na svoje si prišli aj dámy. Každá, ktorú stretli mladí dobrovoľníci, dostala krásnu žltú ružičku. Mesiac máj je aj mesiacom, kedy nás čakajú voľby do Európskeho parlamentu. Nerozhodnutí voliči sa mohli dozvedieť, prečo je dôležité zúčastniť sa 25. mája týchto volieb. 

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/