Martinské svetlonosenie

    Hľadáte výpredaje? Ste na správnom mieste:www.akciezlavy.sk
    
Diskusia:


02.11.2018 (Zahorackenovinky)

V prvej polovici novembra je už tra­dične jedno popoludnie a večer v Senici venovaný patrónovi mesta sv. Martinovi. Už po desiaty raz sa malí i veľkí Seničania zídu na Martinskom svetlonosení, ktoré sa tento rok uskutoční 9. novembra. Svetlo, ktoré zmenilo životné napredovanie Mar­tina – vojaka na Martina – dobrodincu, bude hlavnou témou aj tohtoročného svet­lonosenia.

Na Námestie oslobodenia si ho od DAV-u prinesieme v rozsvietených lampiónoch či svetielkujúcich balónoch, presvietime ním všetky tmavé kúty a nazri­eme aj do najtajnejších zákutí. Okolo 17. hodiny na námestie príde sprievod na čele s dychovým triom J. Jankoviča, sv. Marti­nom a žobrákom na trojmetrových chod­úľoch a Študentským parlamentom. Pozri­eme si hlavný program, v ktorom nebude chýbať príbeh o tom, ako Martin venoval kus svojho plášťa žobrákovi v podaní her­cov z Creative Shows Bratislava. Herci agentúry Hector odohrajú šermiarsku show Očistec. Potom bude symbolika svetla pokračovať vypustením balónikov. Vyvrcholenie programu bude patriť svetel­nej show Human Light Vetigo.

Po desiaty raz sa v piatok 9. novem­bra zídeme na Námestí oslobodenia, aby sme si pripomenuli sviatok patróna mesta sv. Martina a jeho osud. Svetlo ako posol­stvo radosti na námestie opäť prinesú deti a mládež.

Erika Mášiková

Diskusia ku článku: Komentárov:


  • http://www.hradcervenykamen.sk/
  • http://www.dennikrelax.sk/
  • http://www.tradetising.sk/
  • http://www.akciezlavy.sk
  • http://www.svetinzercie.sk/